TEKSTİLCİLER SORUNLARINI AKTARDI
İstanbul Ticaret Odası 36. Komitesi adına Rasim Bilgehan ev sahipliğinde yapılan toplantıda Tekstilciler AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş´a sorunlarını aktardı.
Tarih: 25.3.2019 07:53:00

Bayrampaşa Belediyesi Meclis Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Başkanı, İTO Meclis üyesi Rasim Bilgehan ev sahipliği yaptığı kahvaltılı toplantı Bayrampaşa´da bulunan bir otelde yapıldı. Tekstil sektöründen çok sayıda katılımcının olduğu toplantıya AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rasim Bilgehan, 31 Mart seçimlerinin hayırlar getirmesini dileyerek gelecege dair ekomonide umutvar mesajlar verdi.

DIŞARIDA HAVA BOZUKKEN İÇERDE SAFLARI SIKLAŞTIRMALIYIZ

Rasim Bilgehan; "Ülkemizi küresel rekabette öne çıkaran örme kumaş, çorap ve trikotaj sektöründe dünyayla rekabet eden işadamları, müteşebbislerimiz bugün bu salondalar. Davetimize icabet edip buraya geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum  

Değerli başkanım, mesleğimize ilişkin pek çok sıkıntılarımız, beklentilerimiz ve çözüm bekleyen sorunlarımız var. Sektörümüze ilişkin ekonomik, siyasi ve hukuki olarak düzenlenmesi gereken konular bulunuyor.

Uluslararası piyasalardaki kriz, Avrupada “brexit” sıkıntısı, ABD-Çin, Rusya-Ukrayna gibi artan ikili gerilimler, Irak ve Suriyedeki durum, çevre ülkelerdeki problemler diğer taraftan kur baskısı altında iş yapmanın zorlukları, paranın maliyetinin yüksek olması yatırım ve fon akışını olumsuz etkiliyor. KOBİ´lerin en büyük sıkıntısı nakit açığı, finansmana erişimde büyük sıkıntılar var, yüksek kredi faizleri bir türlü reel sektörümüzün yakasını bırakmıyor. Yaptığımız işin maalesef bereketi kalmıyor.

Bu olumsuz şartlar altında ticari hayatımızı devam ettirmeye, işletmelerimizi ayakta tutmaya çalıştık ve çalışıyoruz. Dışarıda hava bozukken içerde safları sıklaştırmalıyız. Ülkemizin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde güven ve istikrar yatıyor.

Hükümetimizin yüksek faize karşı gösterdiği hassasiyet ve mücadele bizlere güç ve moral veriyor. Bizler dün olduğu gibi bugün de ülkemizi daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh yapmak için üretmeyi emek vermeyi sürdüreceğiz. Bu tekerlek, bu tümsekte kalmayacak, Allah´ın izniyle yola devam edeceğiz, el birliğiyle ülkemizi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız.

Hükümetimizin istihdamı, ticareti ve sanayiyi destekleyen adımlarıyla her kesime dokunan müjdeleri, iş dünyasının moralini ve şevkini arttırmaktadır. Allah´a şükürler olsun ki ülkemizde güçlü bir siyasi irade ve istikrarlı bir yönetim bulunmakta" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler konuşmasında, "Önümüzdeki bizim açımızdan en önemli süreç, sizler açısından da en önemli husus istikrarlı ve güçlü bir yönetimin ülkemiz açısından devamıdır. Ticari hayat ve ekonomi önemli olan bu dengeler üzerinde huzurlu bir şekilde bu maliyette yürütülmesidir. İnşallah, ülkemiz açısından 31 Mart genel seçimleri güçlü bir yönetimi ve istikrarlı yönetimi devam ettirmek çok önem arz ediyor. Bizlerde bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde elimizden geldiği kadar,büyük bir çaba ve gayret ile çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 SENE SORUNLARI ÇÖZELİM

AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş, 9 gün sonra sandık başına gideceğimizi, İlçenizde, ilinizde tabi daha yaşanabilir, insanların daha kontrollü bir hayat sunmasını imkan sağlayacak yatırımların imkanlığını oluşturacağı tercihi yapmamız gerektiğinin altını çizdi.

"Biz burada Bayrampaşa da Atilla Bey ile devam ediyoruz, Büyükşehir belediyesine de Binali Yıldırım beyefendi partimize aday çıkardık. Binali Yıldırım tecrübeli isimler, Atilla Aydıner de tecrübelidir" diyerek adaylara sahip çıktı.

Mehmet Muş; "Bizim amacımız yerel seçimleri tamamlayıp 1 Nisan dan itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine girmek istiyoruz. Çünkü ülkemizdeki sanayicilerin, iş adamlarının, iş dünyasının, bu ülkede yaşayanların beklentileri var. Dünyanın gelişim süreci iyi bir süreç değil. Şartlar 2008 den itibaren kötüye gidiyor dünyada. Biz de bu şartlar içerisinde bu koca ülkeyi, 82 milyon nüfusu içinde barındıran bu ülkeyi bu süreçlerden çıkartma hesabı içerisindeyiz. Ciddi hazırlıklarımız var. Finansal sistemde Ağustos ayından itibaren gelişim sürecimiz var, ortaya çıkan bu süreci daha da ileriye taşıyıp kullanmak istiyoruz. Yani herhangi bir tartışmaya sebebiyet vermeyecek bir netice ile seçime çıkmak istiyoruz . Seçimler iyi atlatalım ki, seçim sonrasında önümüzdeki 4,5 sene sorunları çözmek için önümüzde bir zaman olsun" diyerek işadamlarından seçimlerde destek istedi.

Rasim Bilgehan, Mehmet Muş, Abdullah Güler, konuşmalardan sonra tekstilci işadamlarının sorunlarını dinledi. SGK primleri, Elektrik ve kredi konularında şikayetlerini dile getiren tekstilciler, tekstil sektörünün üvey evlat muamelesi gördüğünün altını çizdiler. Şikayetleri not alan Mehmet Muş sorunları çözmek adına gerekli adımları atmak için çalışacaklarını söyledi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEKSTİLCİLER SORUNLARINI AKTARDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DAMAK ZEVKİNİZ AÇILDI
DAMAK ZEVKİNİZ AÇILDI
Bir süre önce müşterilerinin hizmetine giren Arnavutköy Çilingir Mahallesinde güzel bir mekan olarak tasarlanan ŞEN BESİCİLİK ET&MANGAL kalabalık bir davetli katılımıyla resmi açılışını yaptı.
SAMSUN TARIM FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇTI
SAMSUN TARIM FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇTI
Tarım Fuarı TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi´nde düzenlenen resmi tören ile kapılarını açtı.
ŞEN BESİCİLİK ET& MANGAL AÇILDI
ŞEN BESİCİLİK ET& MANGAL AÇILDI
Arnavutköy Çilingir Mahallesinde güzel bir mekan olarak tasarlanan ŞEN BESİCİLİK ET&MANGAL müşterilerinin hizmetine girdi.
İŞ VE SİYASET DÜNYASINI BİRLEŞTİREN İFTAR
İŞ VE SİYASET DÜNYASINI BİRLEŞTİREN İFTAR
Tulsan Tekstil geleneksel iftarında iş ve siyaset dünyası biraraya geldi.
Bİ´İŞKEMBE AÇILDI
Bİ´İŞKEMBE AÇILDI
Bayrampaşa yepyeni bir lezzetle tanışıyor, Bi´İşkembe müşterilerine damak tadını sunuyor.
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Organik kurbanı arıyorsanız Aktaş Çiftiliğinde bulabilirsiniz.
HACI BAYRAM YENİ ŞUBESİNİ AÇTI
HACI BAYRAM YENİ ŞUBESİNİ AÇTI
Ünlü baklavacı Hacı Bayram yeni şubesini Suntaş sanayi sitesinde açtı.
İŞ DÜNYASININ BÜYÜK BULUŞMASI
İŞ DÜNYASININ BÜYÜK BULUŞMASI
Rasim Bilgehan´ın yönetim kurulu başkanı olduğu “Tulsan Tekstil Sanayi ve dış Ticaret A.Ş” verdiği iftar yemeğinde, yüzlerce kişinin katıldığı iş dünyasını bir araya getirdi.
MSTORE YENİ YERİNE TAŞINDI.
MSTORE YENİ YERİNE TAŞINDI.
Giyim dünyasının ünlü isimlerinden Mstore Bereçte yeni yerine taşındı.
BAYARMAPAŞA´DA HOPOFİS AÇILDI
BAYARMAPAŞA´DA HOPOFİS AÇILDI
Ali ve İbrahim Beğen kardeşlerin işletmeye açtığı Hopofis farklı bir konseptle müşterilerine kapılarını açtı.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA