BAYRAMPAŞAYI KÖTÜ BİR 5 YIL BEKLİYOR
Bayrampaşa Belediye CHP Meclis üyesi AV. Atilla Özen Stratejik plan üzerine yaptığı açıklamada belediye yönetimin hiç bir şey yapamayacaklarını iddia etti
Tarih: 9.10.2019 19:00:59

7 Ekim 2019 Ekim ayı meclis toplantısında teklif edilen 21 Ekim Pazartesi günü olağanüstü toplantıda onaylanacak olan bütçe öncesi açıklama yapan CHP´li Belediye Meclis Üyesi Atilla Özem, "Bayrampaşa Belediyesi´nin AK Partili yönetimi, 5 yıllık yapacaklarını ve bütçesini açıkladı. Ne mi yapacaklar?" sorusuna "Hiçbir şey!" diye cevap verdi.

Atilla Özen açıklamasına şöyle devam etti; "31 Martta yapılan yerel seçimlerde AK Parti´nin Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atila Aydıner, “Vizyon Projeler” vaadi ile seçimlere girdi ve kazandı.

Altıntepsi´deki otoban üstünün kapatılarak meydan yapılması, otogarın teknoloji üssü yapılması, Eyüp-Bayrampaşa arasında raylı sistem yapılması, eski cezaevi alanına metro istasyonu yapılması, bazı mahallelerde parkların altına otopark yapılarak yeniden düzenlenmesi, Çetin Emeç Spor Kompleksi yapılması, ilçeler arası bağlantı tünel yolları yapılması, prestij caddelerin yapılması gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) yapabileceği projeleri, kendi projesi gibi sundu.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde İBB´nin Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu tarafından kazanılması sonrasında ise; bu projelerin gerçeklemesi için lobi çalışmaları yapacağını söylüyor! Bu durumda halkın iradesi yanıltılmış olmuyor mu?

Otogar ve Hal alanlarının teknoloji üssü olması, sebze halinin millet bahçesi olması, devlet hastanesi yapılması gibi İBB yahut merkezi idarece yapılması gereken projeleri de kendisi yapacakmış gibi vaatlerde bulunmuştu. Şimdi bunlardan bahsedilmiyor bile..

Görülmekte ki bu iş gönül işi değil, her ne pahasına olursa olsun iktidar olabilmek işiymiş."

 

Atilla Özen açıklamasında "Peki ne var bu planlarda?" sorusuyla devam etti.

Katılımcı anlayışla Belediyenin yönetilmesinden bahsediliyor. Muhalefetin söylediği her söze kulak tıkanarak mı, soru önergelerini geri çevirerek mi, eleştiri hakkını engelleyerek mi, kent konseyini etkin ve verimli olarak çalıştırmayarak mı katılımcı anlayışla Belediye yönetilecek?

Doğaya saygılı Belediyecilik deniliyor. Park ve yeşil alan olarak tahsis edilmiş nadir alanları imara açarak mı çevreye duyarlı Belediye yönetilecek?

Yoksulluğu bitirip etkilerini azaltacaklarını, sosyal dayanışmacılığı güçlendireceklerini söylüyorlar. Bunun için kömür, gıda, giyim, kırtasiye gibi yardımları sürdüreceklerini söylüyorlar. Klasik AKP politikası. Önce üretmeyen bir toplum yarat, sonra onu yardıma muhtaç kıl. Ardından bu dönemde de olduğu gibi, okullar açıldığında çocukların ellerine çantaları tutuşturup fotoğraflar ver! İşte AKP´li Bayrampaşa Belediyesinin “Gönül Belediyeciliği” anlayışı (!)

İstihdama katkı sağlamak bir başka hedef. AKP yönetimi25 yıllık iktidarları boyunca ne zaman istihdam sağlamış da, bundan sonra da sağlamayı vaat ediyor.

Yatay mimari başka bir hedef. Bayrampaşa´da belli şirketlere ait çok katlı binaların imar iznini ve ruhsatını kim verdi acaba?

Bayrampaşa halkı ile yapılan ankette %17´sinin çözülmesi gereken sorun yok dediği anlaşılıyor. Bayrampaşa´da sorun yok demek, devekuşunun başını kuma gömmesine benziyor. Bu nasıl anket?

Belki de bu stratejik planda en gerçekçi tespit mülteci sorunu. AKP´li Belediyenin çözümü ise, mültecilerin iş ve sosyal yaşama katılmasının sağlanması...!

Kendi tasarruflarında olmayan konularda vaatlerde bulunuyorlar. Kendi tasarruflarında olan, halkın yararı olabilecek işlerde ise “para yok” diyorlar. Çünkü 25 yıllık kötü yönetim ve israf, bugün Bayrampaşa Belediyesini,borçlarını kredi çekerek ödemek noktasına getirmiştir. Halka hizmet için para yok ama, reklam ve tanıtım için önümüzdeki yıl 2.539.000 TL harcanması düşünülüyor. Bu yıl 23 milyon sms atılmış, bir o kadar da önümüzdeki yıl atılması düşünülüyor.

Sonuç itibariyle Bayrampaşa halkına 5 yıllık süreçte hizmet ve yatırım değil, ilave borç yükünden başka bir vaatte bulunulmuyor. 

Şimdi görülüyor ki bu iş koltuk işiymiş. Belediye yönetilecek Sayın Başkan?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAYRAMPAŞAYI KÖTÜ BEKLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAYRAMPAŞA´DA MEVLİD-İ NEBİ KONSERİ
BAYRAMPAŞA´DA MEVLİD-İ NEBİ KONSERİ
Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa İlçe Müftülüğü´nün ‘Mevlid-i Nebi Haftası´ kapsamında, birlikte düzenlediği programda “Peygamberimiz ve Aile” konusu ayrıntılı olarak ele alındı.
GELECEĞE NEFES OLDULAR
GELECEĞE NEFES OLDULAR
Tarım ve Orman Bakanlığı´nın 81 ilde ‘geleceğe nefes ol´ sloganıyla 2023 noktada başlattığı 11 milyon fidan dikim kampanyası gerçekleşti.
HİÇ YAKIŞMADI HATTA SAYGISIZLIK
HİÇ YAKIŞMADI HATTA SAYGISIZLIK
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde istiklal marşı okunurken şeflik yapan kişinin kılık kıyafeti böyle bir anlamlı günde hiç yakışmadı hatta saygısızlık olarak değerlendirildi.
BAYRAMPAŞA´DA ATATÜRK YADEDİLDİ
BAYRAMPAŞA´DA ATATÜRK YADEDİLDİ
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde milletçe rahmet ve minnetle yadediyoruz.
MECLİSTE İMAMOĞLU GERGİNLİĞİ
MECLİSTE İMAMOĞLU GERGİNLİĞİ
Bayrampaşa Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi 1.Toplantı yılı 1. Birleşim, 2. Oturumu 7. 11. 2019 Perşembe günü yapılan toplantıda Ekrem İmamoğlu gerginliği yaşandı.
MECLİSTE LÖSEMİ HASTALARINA DESTEK.
MECLİSTE LÖSEMİ HASTALARINA DESTEK.
Bayrampaşa Belediye Meclis toplantısı 7. Seçim dönemi 1.Toplantı yılı 1. Birleşim, 2. Oturumu 7 11 2019 Perşembe günü yapıldı
STRATEJİK PLAN VE BÜTÇE BİR BÜTÜNDÜR
STRATEJİK PLAN VE BÜTÇE BİR BÜTÜNDÜR
Sayın belediye başkanı kendi penceresinden Bayrampaşa nın durumunu anlattı. Bende CHP adına bizim penceremizden size Bayrampaşa´yı anlatmaya çalışacağım.
KİM BİR TAŞ EKLEMEK İSTERSE BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR.
KİM BİR TAŞ EKLEMEK İSTERSE BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR.
2020 Stratejik plan ve bütçe konuşmalarında konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner konuşmasında sık sık birlik ve beraberlikten ve birlikte yapmaktan söz etti.
KEŞKE DENK BÜTÇE OLSAYDI
KEŞKE DENK BÜTÇE OLSAYDI
Yıllar sonra Bayrampaşa bütçesinde olumlu bir adım atıldı, eksikleriyle daha olumlu tasarrufa yönelik bir adım atıldı. geçmiş yıllardaki her yılki artışı ve 2019 yılı bütçesine göre düşürülmeyi göz önüne alırsak yaklaşık 60 Milyon gibi bir tasarruf ön görülen bir bütçe yapıldı.
BAYRAMPAŞA MECLİSİ KASIM TOPLANTISI
BAYRAMPAŞA MECLİSİ KASIM TOPLANTISI
Bayrampaşa Belediye Meclis toplantısı 7. Seçim dönemi 1.Toplantı yılı 1. Birleşim, 1. Oturumu 04 11 2019 Pazartesi günü yapıldı
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA